Menu

Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa
Baza Zabiegowa

Kołobrzeskie WELLNESS & SPA

Pobyt w strefie wellness wpływa na przywrócenie równowagi między ciałem a umysłem. Przywraca dobre samopoczucie i poczucie wewnętrznej harmonii. Pozwala zregenerować własne siły witalne, które często są nadszarpnięte przez naszą codzienność. To miejsce stworzone specjalnie po to, abyście Państwo czuli się dobrze. Nie zapominajmy jak ważny jest dla nas właściwy odpoczynek - szanujmy siebie i korzystajmy z tego, co oferuje nam natura i technologia XXI wieku.

W kołobrzeskich ośrodkach znajdą Państwo wiele ofert, a na przykładzie SU Willa Fortuna przybliżymy strefę wellness.

HYDROMASAŻ - odbywa się w specjalnie przeznaczonej do tego wannie z dyszami. Ich rozmieszczenie odpowiada budowie anatomicznej naszego ciała, co nasila skuteczność zabiegu. Dysze strumieniowe masują mięśnie i tkanki położone głębiej, natomiast dysze perełkowe pozawalają na rozluźnienie skóry i powięzi powierzchownej.

JACUZZI - to forma hydromasażu, w której może uczestniczyć kilka osób naraz. Jest to kąpiel wykonywana w wygodnej siedzącej pozycji, a ciało otoczone jest przez masujące dysze praktycznie z każdej strony. Wspaniale łagodzi nerwy i odpręża.

HYDROJET - wbrew nazwie sugerującej kąpiel, jest to zabieg suchy. To łóżko wodne wzbogacone o ruchome dysze strumieniowe pracujące pod powierzchnią gumowej membrany. Zasięgiem obejmuje zarówno cały kręgosłup, jak i kończyny górne i dolne. Usprawnia krążenie krwi i limfy oraz rozluźnia mięśnie.

SAUNA INFRARED - wspaniała alternatywa dla osób nie mogących korzystać z tradycyjnej sauny. Poprzez naświetlanie promieniami podczerwonymi dochodzi do wytwarzania się ciepła wewnątrz ciała, przy jednoczesnym braku wyraźnego wzrostu temperatury powietrza. Sesja w tej saunie nie musi być dzielona na serie, przez co wygodniej się z niej korzysta.

MASAŻ RELAXACYJNY - masaż wykonywany manualnie przez doświadczonego terapeutę charakteryzuje się wolnym tempem, rytmicznymi ruchami oraz odpowiednio dobraną siłą bodźca. Powoduje poczucie głębokiego relaksu, poprawia krążenie w tkankach oraz wyraźnie rozluźnia mięśnie i powięź. Przywraca chęci do działania, niweluje ograniczenia w postaci bolesności i sztywności tkanek.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI - rodzaj masażu bardzo charakterystyczny dla SPA. Do jego wykonania używa się podgrzanych i oszlifowanych kamieni bazaltowych, które bardzo dobrze przewodzą ciepło, a zatem i oddają je do ustroju. Zdecydowanie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, jakie wynaleziono. Powoduje mocne przekrwienie miejsc masowanych, a to z kolei przekłada się na świetne odżywienie i natlenowanie tkanek. Świetnie rozluźnia nadmiernie napięte ciało i wprawia w dobrostan.

Zapraszamy do świata wellness
Fizjoterapeuci
SU Willa Fortuna

--------------------------------------

FOTEL MASUJĄCY vs MASAŻ KLASYCZNY

W obecnych czasach można zauważyć dynamicznie rosnącą ilość sklepów mających w ofercie artykuły medyczne. Bez problemu można zakupić "specjalistyczne" fotele z masażem czy maty masujące. Wszyscy producenci zapewniają, że są przeznaczone dla każdego, a przede wszystkim można je zastosować u siebie w domu. Ale czy tak jak piszą niektórzy producenci mogą one z powodzeniem zastąpić masaż klasyczny?

Zróbmy mała analizę i porównanie tych dwóch form masażu:

Koszt kupna fotela "specjalistycznego" (bierzemy pod uwagę fotel z certyfikatem) od 3000zl - do ok. 15000zl + koszty prądu, z którego będziemy korzystać podłączając nasze urządzenia w swoim domu-pod warunkiem że nic się nie zepsuje. Według producentów prawie żadnych przeciwwskazań, czy jest to na pewno bezpieczne bez żadnych konsultacji z lekarzem?

Koszty masażu klasycznego: ok. 40 zł masaż całego kręgosłupa wykonywany co drugi dzień w 10-ciu zabiegach w serii to wychodzi 400 zł za całą serię w cenie mamy wizytę lekarza, który stwierdza czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Serię masażu profilaktycznego wykonujemy 2 razy na rok wiec nasze koszty roczny to ok. 800 PLN, a gdybyśmy nawet chcieli uczęszczać na masaż klasyczny 3-4 razy do roku to i tak nasz budżet nie przekroczy ceny najtańszego "specjalistycznego" fotela masującego. Przy jednoczesnym nie zagracaniu domu zbędnymi gadżetami.

Szukając miejsca w którym chcemy wykupić masaż musimy mieć pewność wykonania zabiegu przez doświadczonego i wykształconego w tej dziedzinie terapeutę, który zna anatomię ciała, który wie jak wykonać prawidłowo masaż, aby dolegliwości, z którymi borykamy się na co dzień ustąpiły. Unikajmy osób, które oferują masaż po ukończeniu 20 godzinnego kursu masażu nie posiadających wykształcenia medycznego potwierdzonego egzaminem państwowym.

Zanim skorzystasz z cudownych rozwiazan nowinek technicznych zastanow się jakie wyjście dla Ciebie i Twojego zdrowia będzie najlepsze: "Bezduszna Maszyna" traktująca wszystkich tak samo, z którą nie zamienisz słowa i nie poinformujesz o swoich odczuciach w trakcie zabiegu czy wykwalifikowany personel, który wie jak zaopiekować się Twoim zdrowiem.

Do zobaczenia na masażu
Fizjoterapeuci z "Willa Fortuna"

-----------------------------

Nowość! LASER WYSOKOENERGETYCZNY
Natychmiastowa, silna, długotrwała ulga w bólu!

Zasada działania lasera wysokoenergetycznego jest podobna do działania lasera biostymulującego. Różnica polega na jego zwiększonej mocy 30 krotnie do zwykłego lasera oraz głębokość penetracji tkanek do 6 dni - natomiast klasyczny do 2 cm w głąb tkanki.

Laser wysokoenergetyczny silnie wspomaga zdolności organizmu do regeneracji przy wystąpieniu stanów zapalnych, wspomaga pracę układu limfatycznego w likwidacji obrzęków, poprawia mikrokrążenie w tkankach powodując szybkie gojenie.

Zabieg laserem wysokoenergetycznym jest idealnym zabiegiem przy świeżych urazach, ostrym bólu - powoduje silną, długotrwałą i natychmiastową ulgę już po pierwszym zabiegu!!!

Moc działania lasera = mocą uzdrawiania

  • dysfunkcje mięśniowo-kostne (skręcenie, naderwanie wiązadeł itp.)
  • dysfunkcje stawowe (choroby zwyrodnienia stawów)
  • lumbago, rwa kulszowa, bóle krzyża, ból różnego pochodzenia
  • ostroga piętowa
  • zmiany patologiczne tkanek powierzchniowych (żylaki)
Opublikuj Stronę na FB

wczasy nad morzem, wypoczynek nad morzem, spa w Kołobrzegu, wakacje z dzieckiem,  hotel w Kołobrzegu, spa w Kołobrzegu, wypoczynek z zabiegami, sanatorium, wczasy lecznicze

 
Polish English German Russian