Menu

Profile Lecznicze

Głównym profilem naszej działalności jest leczenie cukrzycy (łac. diabetes mellitus). Jest to choroba wywołana różnymi przyczynami schorzeń metabolicznych, charakteryzujące się przewlekłym podwyższonym stężeniem glukozy we krwi (hiperglikemią). Przyczyną choroby jest defekt wydzielania i (lub) działania insuliny. Insulina to główny hormon anaboliczny, niezbędny do prawidłowego metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek. Całkowity brak insuliny może prowadzić do kwasicy ketonowej i śpiączki.

Przewlekłe powikłania cukrzycy obejmują uszkodzenie, dysfunkcję i niewydolność różnych narządów: retinopatię, nefropatię, neuropatię. Osoby z cukrzycą są również obciążone zwiększonym ryzykiem choroby wieńcowej oraz miażdżycy tętnic obwodowych i mózgowych. Poważne powikłania zdarzają się dużo rzadziej osobom, które zażywając leki i prowadząc odpowiedni tryb życia, utrzymują zbliżone do prawidłowego stężenie glukozy.

Pozostałe nasze profile lecznicze:

  • endokrynologia
  • kardiologia
  • pulmonologia
  • choroby narządu ruchu
  • choroby górnych dróg oddechowych

Opublikuj Stronę na FB

wczasy nad morzem, wypoczynek nad morzem, spa w Kołobrzegu, wakacje z dzieckiem,  hotel w Kołobrzegu, spa w Kołobrzegu, wypoczynek z zabiegami, sanatorium, wczasy lecznicze

 
Polish English German Russian